Emoțiile aparțin playoff-urilor, dar nu suntem insidioși, spune Svitavy Marko

“Este foarte mult să adunați nouăzeci și cinci de puncte în playoff. Ne-am dorit a doua victorie, dar Děčín a fost mai bun “, a recunoscut Marko.

Și vătămarea sa? Nici nu mai știe despre el. “Rece. Câteva cusături, gheață și mergeți mai Netbet departe. ”

Duelul de marți s-a rupt probabil la sfârșitul celei de-a doua și a treia perioade de zece minute, când Děčín a construit un avans de paisprezece puncte, pe care a reușit să îl mențină.

” Am adormit un pic acolo, am început să ne facem griji…Deși am revenit la minus trei, dar din nou am făcut greșeli în apărare și pierderi inutile în atac. Děčín a meritat să câștige pe parcursul întregului meci “, a repetat Marko din nou.

După cum a subliniat, Turinii nu a renunțat, în ciuda unei pierderi relativ mari.Aproape întregul meci, s-au luptat cu împușcarea în trei puncte (9/22), în primele trei sferturi au bonusuri pariuri transformat doar patru astfel de încercări, dar în al patrulea sfert? Datorită altor cinci fire, Svitavy a transformat meciul într-o adevărată dramă. La mijlocul ultimelor zece minute, s-au prins cu 75:78, dar Děčín a împletit apoi șirul 10: 0 și l-a învins definitiv pe adversarul său. mingea noastră a căzut în mașina noastră și Děčín a beneficiat “, a descris Marko momentele de cotitură din meci.

Era evident că este nervoasă. Când, de exemplu, vizitatorul Krakovič a făcut fașă, Svitavy O’Brien a arătat un gest foarte nesportiv, fluturând spre pivotul Děčín de pe punte.La sfârșitul duelului, au existat și alte mici tampenii…”Aș atribui-o emoțiilor actuale pe care le-a adus meciul, despre asta vorbește playoff-urile. Cu siguranță nu cred că suntem o echipă insidioasă care joacă necinstit. Vrem să ne prezentăm cu baschet, și nu cu provocări “, și-a apărat Marko coechipierii.

După prima dublă a seriei semifinale dintre Svitavy și Děčín, situația este echilibrată 1: 1.Acesta continuă mâine și poimâine întotdeauna la ora 18:00 în sediul Armex. „Căminul va fi condus de o atmosferă furtunoasă, dar după părerea mea vor fi aceleași dueluri ca în țara noastră din Svitavy. Vom avea o luptă și încă două meciuri provocatoare în fața noastră “, a declarat Marko.

La a Sportingbet treia și a patra pisică, turcii vor trebui să acorde o atenție deosebită pilotului de aripi Autrey, care a obținut un număr de 45 de puncte în primele două cazuri și a fost întotdeauna cel mai bun marcator. Děčín. „Avem multe probleme cu el. Trebuie să-l oprim “, a avertizat Marko.