Câștigul a fost la îndemână, dar așteptarea continuă. Hradec nu a câștigat din nou afară

La fel ca acum două săptămâni la Lisen, jucătorii de fotbal Hradec Kralove erau foarte apropiați de el la Trinec. Și-au pierdut avantajul la fel ca la finalul meciului, de această dată cu șase minute înainte de final, când jucătorii de la egalitate au egalat cu 1: 1. cea mai mare din prima repriză a fost atacantul Prekop, care nu a schimbat lovitura de pedeapsă în favoarea lui Hradec, dar portarul gazdelor Adamíček a marcat șutul său și a reușit să îl facă cu o oprire ulterioară.

Fotbalul ne-a arătat că atunci când joci cu focul, ești pedepsit, chiar și după ora 1: 1 am avut ocazia să revenim la conducere “, a spus antrenorul echipei Hradec, Zdenko Frťala.

Hradec Králové după meciul de cupă de miercuri. la Letohrad s-au luptat dacă Vlkanova și Frýdek pot fi alături, care au suferit o accidentare neplăcută în turul doi al Cupei MOL. Ambii au apărut în cele din urmă în baza unsprezece, iar primul dintre ei a fost recompensat la începutul reprizei a doua cu un gol.

Robert Jukl a avut o pauză liberă pe partea dreaptă. care a trimis mingea în poartă și a înscris cel de-al treilea gol în acest sezon.

Frýdek a fost aproape de gol în 59.El a verificat evoluția meciului, iar cu finalul care se apropia nu a existat niciun indiciu că echipa gazdă ar putea fi egalată. Dar s-a întâmplat. Ondřej Kušnír, care încerca să pună mingea în plasă după o mare provocare – Ondřej Kušnír, a fost foarte aproape de a marca. Portarul lui Ottmar de la Hradec Králové nu a avut ocazia să intervină.Hradec a încercat să tragă mingea spre partea sa, dar portarul Martinec a fost aproape să o intercepteze, dar Adamuška a reușit un șut spectaculos, dar în ultimul minut Frýdek a tras puternic de la marginea suprafeței de pedeapsă, dar mingea a trecut pe lângă poartă. În final, însă, au marcat un gol când Kušnír l-a marcat în corner după corner. Din fericire pentru oaspeți nu a fost recunoscut din cauza ofsaidului. „Ar fi o senzație de pierdere dacă puteți risipi calitatea pe care o aveam într-un meci într-un meci clar. Dar punctul din afară este o încurajare, mai ales că jocul nostru a obținut din nou o calitate mai bună după începerea competiției “, a spus Frťala.